Blog

Szykujemy się do wielkiego finału

Szykujemy się do wielkiego finału

Ukrywanie czegoś byłoby zaprzeczeniem głoszonej jawności...

Zatem nie ma czego ukrywać - metę już widać, jeszcze ostatnie szlify przed finałem, a ten weekend może okazać się przełomowy ;)

 

Co działo się w ostatnich dniach:

Kwestie techniczne z autorami modułu katalogowego
Analizując standardowo dostępne działanie filtru dla kwot doszedłem do wniosku, że nie obsługuje się go zbyt wygodnie - przy dużym zakresie kwot suwak jest zbyt czuły i trudno dokładnie ustawić zakres wartości umów.

Poprawka jest możliwa, ale niestety - autorzy wycenili ją jako płatne ulepszenie, którego cena na razie nie jest z punktu widzenia budżetu projektu akceptowalna. Tak więc to usprawnienie musi poczekać albo na lepsze finansowo czasy, albo może sam coś spróbuję zmodyfikować.

 

Organizacja pól rejestru umów
Po testach i analizie działania uznałem, że coś należy jeszcze zmienić dla wygody korzystania z wyszukiwarki rejestru. Tak więc zmienił się zakres pól na liście umów, pojawiły się 2 nowe pola i zmieniła się kolejność pól na widoku pojedynczej umowy.

 

Dokumentacja i struktura pliku importu
Nieco uzupełniona i zaktualizowana o nowe pola i nowy układ pól.

 

Testy awaryjnego odtwarzania
Tworzenie i odtwarzanie kopii bezpieczeństwa to nic nowego. Dzieje się to cyklicznie, gdy np. przygotowuję zaktualizowany portal testowy.

Tym razem jednak niechcący wydarzyła się prawdziwa sytuacja awaryjna i to na obydwu środowiskach. Na szczęście - pod ręką była aktualna kopia bezpieczeństwa i wyszły testy odtwarzania "na produkcji" ;)

 


Co dalej?
Dopracowuję plik importu pełnego zestawu umów.

Ten weekend może okazać się przełomowy - jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planami, to być może niedziela obwieści wielki finał... ;)