O projekcie

O projekcie

O projekcie

"System prezentacji, przeglądu i wyszukiwania podmiotów zawierających umowy z Urzędem Gminy / Wójtem." to projekt wspierany przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. 

Celem projektu jest zbudowanie narzędzia internetowego - bazy danych o dotychczas (5 lat wstecz) podpisanych umowach z osobami i firmami w Gminie Dobra (Szczecińska) w woj. zachodniopomorskim.

Do tej bazy dodana ma być wyszukiwarka, która pozwoli z setek (a może tysięcy pozycji) wybrać/znaleźć/wyfiltrować te, które spełniają określone kryteria lub dotyczą określonej osoby/firmy. Dzięki temu w sytuacji postępowania przetargowego o nietypowym przebiegu lub wyniku będzie można sprawdzić, czy "podejrzany" wykonawca już brał udział w innych, podobnych postępowaniach i czy ta sytuacja może wyglądać na niejasną, wymagającą sprawdzenia.

 

Realizacja techniczna

System zbudowany zostanie na bazie CMS Joomla!, w którym zaimplementowany będzie moduł katalogowy z wyszukiwarką obsługujący bazę umów.

Baza umów powstanie w wyniku konwersji wykazu umów zawartych w plikach PDF do postaci umożliwiającej zaimportowanie do modułu katalogowego.

O postępach prac, zmianach, rozwoju, zasileniach bazy danych zainteresowane osoby będą mogły dowiedzieć się z newslettera, do którego zapis będzie dobrowolny i samodzielny. Poza tym informacje o postępach projektu będą zamieszczane na grupie Facebooka.

 

Dofinansowanie

Projekt został zakwalifikowany do dofinansowania przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca w ramach wsparcia lokalnych działań strażniczych w Polsce.

Uzyskana kwota 2307zł jest przeznaczona na zakup: domeny, hostingu, narzędzia konwersji plików PDF, modułu katalogowego, modułu newslettera, komponentu zabezpieczającego stronę WWW.

 

O autorze

Grzegorz Krakowiak - prowadzący lokalny, niezależny dziennik informacyjny Mierzyn (www.mierzyn.pl) i jego stronę FB: https://www.facebook.com/MierzynPL , od kilku lat monitorujący i opisujący działania lokalnych władz w Gminie Dobra (Szczecińska).