Blog

Lekkie spowolnienie - ale efekty nieoczekiwane i pozytywne

Lekkie spowolnienie - ale efekty nieoczekiwane i pozytywne

Dłuższa przerwa w informowaniu o postępach projektu nie oznacza, że nic się nie działo.

Faktycznie - nastąpiło lekkie spowolnienie, ale efekty zaczynają nabierać kolorytu!

 

Trwają prace przy konfiguracji modułu katalogowego. Ustalam kolejność pól, sposób działania filtrów, wyszukiwarki, opisów pól.

W międzyczasie "mój" rejestr umów był prezentowany na Zlocie fanek i fanów jawności, organizowanym w Warszawie przez Sieć Obywatelską - Watchdog Polska. Prowadziłem tam część sesji poświęconej rejestrom umów i prezentowałem moje rozwiązanie.

Na Zlocie miałem także przyjemność spotkać Panią Monikę z Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, który dofinansowuje mój projekt.

 

W trakcie prac nad rejestrem udało się sprawdzić mój pomysł i wygląda na to, że ten rejestr umów jest w stanie obsłużyć więcej niż jedną JST! Przekazałem tę informację na zlocie i wzbudziła zainteresowanie.

Oczywiście ta możliwość wymaga dostarczenia mi pliku tekstowego z wykazem umów w odpowiednim formacie, co pozwoli na w miarę szybkie i sprawne wczytanie do bazy także umów z innych JST.

 

Jestem także w kontakcie z autorami modułu katalogowego i wyjaśniam/wyjaśniałem z nimi:

  • szczegóły importu pliku z umowami
  • możliwość wyróżniania niektórych pól ze szczegółami umowy
  • możliwość podsumowania kwotowego wartości wyfiltrowanych umów

Niestety - te dwie ostatnie funkcjonalności nie są zawarte w module i autorzy musieliby specjalnie napisać ich kod na potrzeby rejestru umów, co oczywiście wiąże się z pewną odpłatnością... Muszę sprawdzić, jak to mieści się w budżecie.

 

Co dalej?

Z bieżących spraw pozostało mi tylko podłączenie do szczegółów umowy możliwości pobrania oryginalnego pliku umów (obecnie jest tylko nazwa tego pliku).

A potem... Ustalenie/skorygowanie technicznych szczegółów pliku do importu według instrukcji autorów modułu i... testy importu :)

Ta część będzie także przydatna dla osób z innych JST - format pliku do importu zostanie przeze mnie opisany i udostępniony, aby zainteresowani mogli także swoje dane przygotować w ten sam sposób.